9.1.2018

Jak si správně vybrat nové zaměstnání?

 

Výběr nového zaměstnání se někomu může jevit jako něco složitého nebo dokonce snad nepředstavitelného, ale pokud si promyslíme pár základních věcí, hravě tuto záležitost vyřešíme.

Prozradíme Vám, co by si měl každý velice dobře zvážit, než se do samotného vyhledávání pustí.

 První věcí, kterou si musíme říci, že přístup k výběru zaměstnání bude záviset na tom, zda-li máme pracovní zkušenosti nebo jsme čerstvými absolventy.

Nejčastějším problémem u čerstvých absolventů bývá, že si udělají poslední prázdniny. Pokud toto člověk udělá, tak se vystavuje riziku, že si může doma posedět pěkných pár měsíců. Ptáte se proč?

Udělá to cca 90% všech absolventů. V září se jdou všichni přihlásit na ÚP a pak teprve začnou hledat práci. Takových lidí jsou statisíce. Tím pádem na pracovní nabídky začne chodit stovky odpovědí a snižuje se právě Vaše šance na rychlé získání práce.

Jaké je naše doporučení? Neužívat si celé léto, ale začít pomalu hledat. Pravděpodobně i tak budete mít celé léto volno.

Dejme tomu, že na začátku července narazíte na zajímavou příležitost a pošlete tam životopis.

Ozvou se Vám v druhé polovině července, že máte přijít na pohovor. Na pohovoru uděláte dojem a postoupíte do druhého kola výběrového řízení, které bude první týden v srpnu.

Jelikož jste šikovní, dostanete tu práci Vy a nastoupíte od nového měsíce, což znamená od září.

Takže rada pro čerstvé absolventy zní: Na nic nečekejte!

Teď už si popíšeme v bodech jednotlivé úkony, která by si měl každý nechat projít hlavou před samotným rozesíláním motivačních dopisů a životopisů.

  1. Uvědomit si, jaké máte vzdělání a zda-li chcete pracovat ve vystudovaném oboru.
  2. Proč jsme opustili bývalé zaměstnání.
  3. Jakou máte praxi a v čem.
  4. Co umíte a v čem se vyznáte (teď máme na mysli koníčky).
  5. Co bylo a je Vaším vysněným zaměstnáním.
  6. Kolik peněz potřebujete a kolik chcete vydělávat.
  7. Zda-li jste ochotni dojíždět.
  8. Kam se chcete vypracovat a za jak dlouho.
  9. Pokud nemáte praxi, která Vás dostane na vytouženou pozici, podívejte se po takové profesi, která Vám k práci snů pomůže.
  10. Nebojte se odpovídat i na pozice, které Vám připadají zajímavé, ale nemáte praxi.

Abyste si na tyto otázky dokázali co nejlépe odpovědět, doporučujeme udělat si čaj nebo kávu, nenechat se nikým a ničím rušit a odpovědi napsat na papír.

Jakmile se dopracujete k odpovědím na tyto otázky, podívejte se do sekce pracovních nabídek, hledejte a odpovídejte.

Určitě rozešlete odpovědi na více pracovních nabídek. V případě, že o Vás bude mít zájem více potenciálních zaměstnavatelů, budete si moci vybírat.

Komentáře

Máte nápad na dobrý článek?